Одговор на новинарски прашања на Благица Ласовска, Претседател на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Одговор на новинарски прашања на Благица Ласовска, Претседател на Унија на жени на ВМРО-ДПМНЕ

Прашање: Имате ли сознанија, имате ли Вие сознанија после пишувањата на соопштението на Социјалдемократи утринава дека и Вашиот лидер Христијан Мицкоски имал и остварувал не знам какви се средби со осомничените во „Рекет“?

Одговор: Лиферувањата на таквите дезинформации од страна на Социјалдемократскиот сојуз само дополнително покажуваат во каков очај се тие како партија. Нема такви, слободно може Јавниот обвинител да ги објави сите листинзи за последните три месеци со обвинетите со кого контактирал.

Прашање: Дали ВМРО останува на ставот дека Христијан Мицкоски нема да се појави на лидерската средба во петок?

Одговор: Како што пред неколку дена најави претседателот нема да се појави на лидерската средба. И доколку има некаква лидерска средба таа лидерска средба ќе биде само за разговор за предвремени парламентарни избори.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...