Одговорност за несериозното однесување на Заев мора да има

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ

Со последниот меѓународен скандал Зоран Заев ја засрами Македонија.

Одговорност за несериозното однесување на Заев мора да има.

После таков скандал единственото извинување треба да биде оставка веднаш и распишување на предвремени парламентарни избори.

Република Македонија предводена од Зоран Заев и СДСМ не е ниту демократска ниту европска држава.

На Македонија и треба влада која што на брза трака ќе ја стави државата и први ќе го завршат маратонот наречен полноправно членство на Република Македонија во рамките на Европската Унија.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...