Трипуновски до Димковски: Фатете се за работа – „ЛЕБ СЕ СОБИРА“, а вие се сликате и ги глумите вашите идоли Заев и Николовски

Конечно се јави министерот Димковски и во старт класично непознавање на материјата и заобиколување на законите што впрочем е главна симболика на владеењето на СДСМ. Имено во денешната изјава Димковски изјавува дека цената на пченицата ќе зависела од квалитетот, а притоа “заборавајќи” на членот 31 од Законот за земјоделство каде што во став 4 децидно се вели дека цената се истакнува 10 дена пред откупот на производот, жетвата е започната, а цена нема, пишува Цветан Трипуновски, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, на Фејсбук.

-Нема цена бидејќи минатата недела не ги удостои Димковски мелничарите на состанок, нема цена затоа што го нема дијалогот со земјоделците, нема цена затоа што институциите се заспани.
Почитуван Димковски добро е што конечно ви го слушнавме гласот ама фатете се за работа бидете медијаторот помегу земјоделците и мелничарите свесни ли сте “ЛЕБ СЕ СОБИРА”,а вие се сликате и ги глумите вашите идоли Заев и Николовски….

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...