Мицкоски: Гоце Делчев е нашиот херој

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју за Канал 5 телевизија истакна дека Гоце Делчев е нашиот херој.

Тој вели нема дилема како завршило делото на Делчев, нема дилема како завршиле неговите мошти каде што се, како биле вратени тие во 46та година во Република Македонија.

-Сето ова споено значи дека Делчев е еден голем македонец, револуционер, кој што се борел за независна, суверена македонска држава, вели Мицкоски.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...