Единствен кој е симбол за криминал и корупција е Зоран Заев и СДСМ

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на интервјуто дадено за централните вести на Канал 5 на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Единствен кој е симбол за криминал и корупција е Зоран Заев и СДСМ.

Зоран Заев е единствен премиер во Европа кој неколкукратно е аболициран за криминал.

Семејните фирми на Заеви во време кога Зоран Заев е премиер забрзано го заземаат пазарот, а пред неколку месеци влегоа и во бизисот со марихуана.

Кочо Анѓушев, вториот човек во владата е синоним за тендер политичар.

Драги Рашковски станува синоним за коруптивност. Информациите кои излегоа во јавноста говорат дека тој мести тендери за награди.

Целата влада на Заев е криминална.

Граѓаните не видоа ништо добро од СДСМ. Земјоделското производство е на колена. Земјоделците немаат ни за леб. Производите наместо за продажба завршуваат на буниште, затоа што нема откуп.

Зоран Заев и СДСМ не ја уживаат поддршката кај граѓаните, тоа го покажуваат анкетите, а го знае и самиот Заев. Време е СДСМ да си замине.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...