Арсовски: Каков и да биде изборниот модел, Заев завршува со политичката кариера на следните избори!

Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски ги демантираше шпекулациите дека постои некој таен договор помеѓу опозицијата и СДСМ за тоа каков треба да биде изборниот модел во Република Македонија. Тој истакна дека како и да се одлучи консензуално помеѓу партиите каков ќе биде изборниот модел во Република Македонија, Зоран Заев и СДСМ ќе ги загубат следните избори.

-Во однос на прашањето дали има позадински договор со СДСМ, веднаш да ја отфрлиме таа шпекулација. Нема позадински договори и можам само да кажам, како и да се одлучи консензуално помеѓу партиите со поддршка на граѓаните, толку е од Зоран Заев и од СДСМ. Каков и да е изборниот модел кој ќе се примени на изборите Зоран Заев ќе изгуби, вели Арсовски.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...