Крајот на Заев е близу, тој на следните избори заминува во политичка пензија

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на видео обраќањето на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Дали аболицираниот Заев смета дека е успех, што во Република Македонија повеќе од половина милион луѓе го минуваат денот со еден оброк на ден, живеејќи на работ на егзистенцијата во сиромаштија?!

Дали Заев и неговата криминална банда сметаат дека катастрофалната  реализација на капитални инвестиции од 9,8 проценти во првите три месеци е успех за државата и неговата влада?!

Дали за Заев забелешките на Европската Комисија во извештајот за напредокот на земјава се нерелевантни?

Во најновиот извештај на Европската Комисија се нотира дека инвестициите кои се зголемувале со 5 проценти во периодот од 2012-та до 2016-та година никогаш не се опоравиле. Се нотира и ниското ниво реализација капитални инвестиции.

Време е криминалната банда на власт да ги симне розовите очила, а доколку не го стори тоа народот ќе им ги симне на следните парламентарни избори. Тоа што бизнисите на кланот Заеви и луѓето блиски до оваа клапа буквално цветаат, не значи дека Македонија блеска. Тоа што на Трајче Мајбахот блеска на летното сонце по монденските места ширум Европа, не значи дека обичниот човек може да си дозволи да замине на одмор.

Крајот на Заев е близу, тој на следните избори заминува во политичка пензија за доброто на сите. Македонија ќе се врати на вистинскиот пат, на економски раст и добробит за сите граѓани.

 

 

            Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...