ВМРО-ДПМНЕ во соработка со ИРИ организираше обука за „Јавно мислење и анкетни истражувања за креирање на јавни политики базирани на податоци“

Соопштение до јавноста

Партискиот истражувачки и аналитички центар на ВМРО-ДПМНЕ во соработка со ИРИ (Меѓународниот републикански институт) организираше обука за „Јавно мислење и анкетни истражувања за креирање на јавни политики базирани на податоци“ што се одржува во два дела на 27 и 29 мај во просториите на ВМРО-ДПМНЕ. Обуката започна со обраќање на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, проф. д-р Христијан Мицкоски кој наведе дека соработката со меѓународните партнери е од исклучителна важност за градењето на капацитетите на партиските структури за адекватно да одговорат на потребите на граѓаните.Одличната соработка со западните партнери ќе продолжи и во иднина, во наредниот период истата ќе се надоградува и проширува, а размената на искуства ќе помогне во остварувањето на стратешките цели на ВМРО-ДПМНЕ и Македонија, нашите евроатлански интеграции.

 

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...