Со оваа лоша политика на владата на СДСМ, Македонија никогаш нема да добие датум за преговори

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на видео обраќањето на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Лажгото Заев уште лани во јуни го прославуваше датумот кој го нема, а СДСМ сега ги понижува граѓаните мислејќи дека заборавиле и повторно бараат да се прославува добивањето на датум во јуни, кој заради нивните криминали, корупцијата и неспособноста, повторно нема да биде даден.

Граѓаните само губат со секоја нова манипулација на лажгото Заев.

Додека Заев лаже и ја занимава јавноста со некакви партиски комбинаторики, граѓаните осиромашуваат, а Македонија пропаѓа.

Лошите политики Заев не може да ги сокрие од  ЕУ и од јавноста.

Не може Заев да го сокрие податокот дека капиталните инвестиции за првите 4 месеци се исклучителни ниски и изнесуваат 9,83 отсто од планираните капитални инвестиции за целата година.

Буџетот наместо за капитални расходи се троши за тековни трошоци. Вистинско преживување по принципот купи ден помини.

Нема инвестиции во нови патишта, болници, училишта, нема ниту инвестиции во градежништвото.

Заев не може да го сокрие фактот дека економскиот тим на оваа влада е најнеуспешниот во нашата историја.

Со оваа лоша политика на владата на СДСМ, Македонија никогаш нема да добие датум за преговори.

Македонија заслужува подобро, време е Заев и неговата неспособна влада да заминат во историјата.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...