Се додека Заев е премиер Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Владата на СДСМ пак излажа. Датум за преговори со ЕУ и оваа година нема.

СДСМ сега и со промена на име на државата нема да почне преговори поради тоа што нема реформи.

Заев треба да знае дека во ЕУ не се оди со партизирана администрација и непотизам од енормни размери.

Во ЕУ не се оди со руинирано здравство и лошо образование.

Во ЕУ не се оди со јавен долг кој за една година порасна за над половина милијарди евра.

Во ЕУ не се оди со криминални тендери во четири очи кои ги добиваат партиски послушници.

Во ЕУ не се оди со рекет на бизнисите и ограбување на граѓаните.

Се додека Заев е премиер Македонија нема да добие датум за преговори со ЕУ.

 

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...