Милошоски до Заев: Какви се квалификациите на вашите советници Александар Ружин и Љупчо Зафировски?

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски.

Тој праша каде премиерот ги запознал актуелните негови советници Александар Ружин и Љупчо Зафировски и кои се нивните класификации.

Милошоски истакна дека овие советници земаат поголеми суми на надомест и тоа Александар Ружин зема 50.000 денари, додека Љупчо Зафировски кој е тотално непознат за македонската јавност зема огромни 70.000 денари месечни примања.

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...