Македонија ќе заблеска кога Зоран Заев ќе си замине од оваа власт

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Македонија блеска само во очите на Заев и СДСМ.

Повеќе од 500 илјади граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, а Зоран Заев вели дека блескаме.

Во првите 3 месеци од новата година реализацијата на капиталните инвестиции е изнесува катастрофални 6 проценти, а Зоран Заев не убедува дека економијата на Македонија блеска.

Како може Македонија да блеска кога граѓаните го дишат најзагадениот воздух во светот, а во 21 век среде Европа се жртви на епидемија на морбили.

Во Македонија единствено блескаат бизнисите на кланот Заеви, кој ги полни своите џебови со народни пари.

Кога Зоран Заев ќе си замине оваа власт, и ќе одговара за се, тогаш Македонија ќе заблеска.

 

 

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

 

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...