Заев заедно со неговата банда за само две години ја опустоши земјата

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Македонија престана да блеска откако СДСМ дојде на власт.

Не е напредок на држава да се наоѓаш 105-то место на листата на Транспаренси, туку е навреда на интелигенцијата на граѓаните тоа да го нарекуваш блескање.

Ако имаш 500.000 луѓе сиромашни, а секојдневно државата се задолжува, тогаш економскиот напредок на државата е нула.

Заев заедно со неговата банда за само две години ја опустоши земјата.

Народните пари служат за исплата на партиските потрчковци преку разни криминални тендери и грантови. Ова не се случува во една држава која блеска.

Македонија ќе заблеска кога Зоран Заев ќе си замине од власт. Само тогаш Македонија ќе се врати на правиот пат и повторно да заблеска.

 

Со почит,

Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...