Мицкоски со честитка за успехот на Тамара – Македонија вечна!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски со честитка за успехот на македонската претставничка на Евровизија Тамара Тодевска која го освои високото осмо место во финалето на Евровизија.

-Честитки за Тамара. Македонија вечна, порача Мицкоски.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...