Датум за почеток на преговори ќе нема затоа што на СДСМ и е поважен криминалот, отколку проектите

Соопштение до јавноста

Министерката за труд и социјала призна милионски скандал со фондот за Пиом, одговорност немаше од никого.

Десетици млади и стари починаа во епидемиите на грип и сипаници, додека министерот си делеше крвави тендери, одговорност немаше.

Гореа документи во министерството за правда, се напаѓаа притворени лица, одговорност немаше.

Криминално се делеа субвенции преку Фондот за иновации тешки милиони евра, одговорност немаше.

Се вработуваа синови, ќерки, љубовници, мајки, браќа и сестри по огласи кои беа распишани само за нив, одговорност немаше.

Пратеници кои одлучуваат за суштински прашања нарачуваат наркотици по телефон, одговорност нема.

Долгот расне, граѓаните се повеќе осиромашуваат, одговорност нема од министерот за финансии.

Македонија тоне на листата за корупција, а Заев и Анѓушев си делат тендери и нормално одговорност нема.

Сето ова неодговорно и криминално владеење го гледаат меѓународните претставници и сосема очекувано, како што нема одговорност ќе нема ниту датум за преговори во јуни.

Датум за почеток на преговори ќе нема затоа што на власта и е поважен криминалот, отколку проектите.

Две години граѓаните не видоа ништо од најавените 600 километри нов автопат и 550 километри магистрални патишта. Администрацијата се партизира, а судството политизира. Реформи нема.

Без реформи, без проекти и инвестиции државата не може да тргне напред. СДСМ мора да си замине.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...