СДСМ продолжува со лажни прес конференции да ги манипулира граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на прес конференцијата на Костадин Костадинов

СДСМ продолжува со лажни и евтини прес конференции со кои ги манипулираат граѓаните.

Заев и СДСМ откако се на власт економијата е пред колапс.

Граѓаните погрешните политики на оваа власт ги почувствуваа на својот грб. Повеќе од 500.000 граѓани живеат под прагот на сиромаштијата, а Македонија се повеќе тоне во криминал и корупција. Се богати само криминалниот картел околу Зоран Заев. Ветената плата  од 500 евра се уште ја нема, а ги нема и 100.000 денари ветени на докторите.

Секојдневно има низа поскапувања, граѓаните на Република Македонија започнаа да плаќаат поскапо гориво, поскап леб, поскапи намирници и општо поскапа потрошувачка кошница. Власта на СДСМ додека се богати преку сомнителните тендери и непотистичките вработувања, народот гладува.

70% граѓани земаат плата помала од просечната, над 140 илјади млади се сиромашни, 47.6%младите се невработени и над 70% млади сакаат да ја напуштат државата заради бесперспективност.

СДСМ со своите прес конференции сами себе се лажат, а реалната колумна во Република Македонија  секој ден станува се полоша.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...