Мицкоски: Власта да не си игра со европската иднина, да не ни се повторат нарушувањата на процесот од референдумот

Она што се случуваше во изминатите деновиве е комуникација со пораки на луѓето, високи функционери од раководството и блиски до раководството. Но, јас апелирам од Охрид да не си играат со европската иднина, тоа нема да се толерира од никого, таков тип на насилство, уште помалку злоупотреби или она што се случуваше на референдумот, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Тој укажа дека направиле анализа на изборачки места каде имало излезност од 90 проценти на референдумот, а сега била под 20 -тина проценти на првиот круг на претседателските избори.

-И сега е прашање дали тогаш ја препознале европската иднина или сега во меѓувреме се разочараа од политиките на Заев и СДСМ и не го поддржа Пендаровски, но шегата на страна. Ние сме чувари на демократијата, рече Мицкоски.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...