Мицкоски: Победува ВМРО-ДПМНЕ, само изборен фалсификат и инженеринг може да ги спаси од пораз

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во телевизискиот дневник на Алфа телевизија вечерва од Охрид порача дека на изборите ќе се случи она што е секојдневие во Република Македонија, а тоа секојдневие ќе биде потврдено на 5 мај, победува ВМРО-ДПМНЕ, победува Гордана Силјановска Давкова за претседател на Република Македонија, победува Митре овде во Охрид како градоначалник на градот Охрид.

Мицкоски вели дека се останато што ќе биде поразлично од победа на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде или некаков изборен инженеринг или тежок фалсификат што ќе се случи во Република Македонија

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...