Мицкоски: Очекувам исполнет цензус и победа на Гордана за Претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски од Охрид во гостување на ТВ Алфа изрази оптимизам околу достигнувањето на цензусот и победа на Кандидатот за претседател на Република Македонија, проф. Д-р Гордана Сиљановска Давкова.
– Секаде во Република Македонија се чувствува онаа енергија, се чувствува желбата Република Македонија да ја ослободиме од овој деспотизам кој што денес се темели на погрешни вредности, констатира Мицкоски.
Луѓето се ослободија очекувам дека во вториот круг поддршката за Гордана Сиљановска Давкова ќе биде огромна и со тоа ќе се потврди вољата на мнозинството граѓани во Република Македонија, а очекувам да биде исполнет цензусот и во недела да имаме повеќе од 724.000 гласачи кои што ќе излезат, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...