Мицкоски: Да не им подлегнуваме на притисоците, да излеземе и да гласаме по сопствено убедување

Да не им подлегнуваме на притисоците, да излеземе и да гласаме по сопствено убедување, порача лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Да го дадеме својот глас за правдата и правото, за Проф.д-р Гордана Силјановска Давкова, истакна тој.

Поврзани вести