Мисајловски во посета на Чаир: Заеднички со верба одиме на победа

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во посета на Чаир.

-Патриотскиот Чаир е уште една општина од која ја добиваме подршката за првата претседателка на Република Македонија, професорката Силјановска.
Поразговаравме со граѓаните, го слушнавне нивното мислење и заеднички со верба одиме на ПОБЕДА, напиша тој на својот Фејсбук профил.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...