Кочо Анѓушев денес призна дека економската политика на ВМРО-ДПМНЕ беше добра и имаше позитивни резултати за стопанството

Соопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо АнѓушевСоопштение до јавноста – реакција на изјавата на Кочо Анѓушев

Зоран Заев и Кочо Анѓушев се фалат  со проектите на ВМРО-ДПМНЕ. Добро е што СДСМ конечно смогна храброст и ги призна придобивките од Технолошко индустриско развојни зони, во кои се отворија голем број на фабрики, кои вработија илјадници граѓани.

Фабриките кои се отворија во зоните покрај тоа што го зголемија извозот, влијаеја на зголемување на платите во целост, но и донесоа нова технологија во државата.

Кочо Анѓушев денес призна дека економската политика на ВМРО-ДПМНЕ беше добра и имаше позитивни резултати за стопанството.

За разлика од СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ ја намали невработеноста, ги зголеми платите и влијаеше на општо подобрување на бизнис климата во државата.

СДСМ во изминативе две години покажаа дека не знаат да работат и затоа треба час поскоро да си заминат.

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...