Заев и Пендаровски изгубија во првиот круг, а ќе изгубат и во вториот круг

Соопштение до јавноста, реакција на соопштението на СДСМ, кое се однесуваше на прес конференцијата на Владимир Ѓорчев, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ

Колку побрзо толку подобро е СДСМ  да почне да се привикнува на новата реалност која доаѓа. Христијан Мицкоски ќе биде новиот премиер, по победата на предвремените парламентарни избори на кои СДСМ катастрофално ќе изгуби.

Заев и Пендаровски изгубија во првиот круг, а ќе изгубат и во вториот круг. Граѓаните во првиот круг покажаа дека им е преку глава од криминалот и корупцијата на власта. На 5-ти мај следува пораз за Заев и Пендаровски, во СДСМ тоа го знаат и затоа се испаничени.

Гордана Сиљановска Давкова ќе биде новиот претседател на Република Македонија, а губитникот Стево Пендаровски треба да се помири со тој факт.

 

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...