Глас за Пендаровски е глас за Заев и глас за коруптивната шема по принципот – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“

Соопштение до јавноста

Стево Пендаровски е ист како Зоран  Заев. Глас за Пендаровски е глас за Заев и глас за коруптивната шема по принципот – „едно евро за црквата, едно евро за Вицето“.

Целата македонска јавност го виде Зоран Заев како бара мито од 1 евро по квадратен метар за легализација на земјиште, работа која е должен да ја заврши по сила на закон, а не за истото да бара мито. Самиот Зоран Заев во истото видео кажува дека секој бизнисмен кој легализирал земјиште претходно морал да плати мито.

Криминалната шема на работење од Струмица, Заев ја префрли на ниво на Република Македонија. Оттука глас за Пендаровски е глас за Заев и давање на легитимитет на криминалниот начин на работа.

Глас за Пендаровски е глас за три пати аболицираниот криминалец Зоран Заев. Глас за Пендаровски е глас и одобрување на криминалот со „Глобал“ тежок 8 милиони евра. Глас за Пендаровски е глас за аферата „Поткуп“ и одобрување на целото мито земено од Заев. Глас за Пендаровски е глас за одобрување на референдумскиот поткуп, кој Заев пред камери го призна.

Граѓаните сакаат промени. Граѓаните сакаат крај за криминалниот начин на владеење.

Гласот за Гордана Сиљановска Давкова е глас за промени. Гласот за Гордана Сиљановска Давкова е глас за право и правдина.

 

 

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...
<