Мицкоски: Победата на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде уште поголема во вториот круг од претседателските избори

Соопштение до јавноста

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со граѓаните на општина Петровец.

Мицкоски истакна дека тука во победнички Петровец како и во цела Македонија очекува победата на ВМРО-ДПМНЕ да биде уште поголема во вториот круг од претседателските избори бидејќи овој пат граѓаните не одлучуваат само кој ќе биде идниот претседател на Република Македонија туку одлучуваат и за иднината на нашата татковина.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ посочи дека граѓаните на Македонија на 5 мај ќе стават крај на измамничките политики на власта, на лажните ветувања, на понижувањата и уништувањето на националната гордост и достоинство.

Патот е еден или ќе избереме вакви политички измамници луѓе кои што ветуваа живот и донесоа пекол. Луѓе кои што се колнеа во жицата, во дедовината, а донесоа понижување, уништување на националната гордост и достоинство. Луѓе кои што водат Бентли и Мајбах политика, луѓе кои што практично нечестити, луќе кои што се коцкаат со вистината и најчесто ја говорат, невистината. Или пак ќе го одбереме патот на правдата и правдината, вели Мицкоски.

Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...