Мицкоски: Време е да се чуе народот, гласот на народот за неправдите, за променетото име, за идентитетот, за криминалот

Народот веќе не може да биде излажан, тој целосно е свесен за невистините на власта, и потребата да се избориме за правда, напиша на Фејбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Затоа што токму народот повеќе не се согласува со политичари кои не ја говорат вистината, со власт која создава апатија и разочараност. Време е да се чуе народот, гласот на народот за неправдите, за променетото име, за идентитетот, за криминалот, за корупциката, за лагите, за матните тендери, за уништеното здравство, за измамените земјоделци, за животот кој стана пекол. Ќе донесеме подобра иднина, ќе донесеме правда за Македонија!, истакна Мицкоски

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...