Мицкоски: Оваа власт повеќе нема кредибилитет

Бев вечерва во победнички Аеродром. Кога за само две години ќе изгубите 40 проценти од гласовите тоа е видлива криза на кредибилитетот. Власта нема кредибилитет, напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...