Мицкоски: Кога сега би имале локални избори ВМРО-ДПМНЕ би освоила најмалку 43 градоначалници

ВМРО-ДПМНЕ го порази СДСМ секаде. Кога ние сега би симулирале локални изборни ВМРО-ДПМНЕ би имало најмалку 43 градоначалници, година и пол по локалните избори. Ако збориме од аспект на математик,а апсолутен губитник е Заев и СДСМ и не само наспроти локалните избори 2017, туку и 2016 година, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизја 24.

Тој укажа и која е најважна порака од сето ова и од резултатите од првиот круг на претседателските избори.

-Граѓаните не дозволија да бидат излажани повторно од страна на овој политичар и политичката гарнитура, рече Мицкоски.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...