Мицкоски: Ќе мотивираме што повеќе луѓе да гласаат и да се прекине апатијата

Ние имаме граѓани кои одлучиле да се определат, во конкретниот случај одлучиле да се опредалат околу 42 проценти. Јас сум мотивиран што излегле 42,5 проценти и задоволен сум што за 6,5 проценти имам подобар резултат од тие што излегле и ја дале доверба на ВМРО-ДПМНЕ, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ. Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија 24.

-Ова за нас значи поттик да мотивираме да излезат повеќе во вториот круг и да има ВМРО-ДПМНЕ што подобар резултат, да се прекине апатијата, рече Мицксоски.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...