Мицкоски: Граѓаните не потклекнаа на лагите на власта, апсолутен губитник е Заев и СДСМ

Во денешната емисија на 24 Вести, гостува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, кој говореше за исходот на првиот круг од претседателските избори.

-Апсолутен губитник на овие избори е Зоран Заев и СДСМ. Не само анализа ако правиме виза ви локалните избори 2017-тата година туку и предвремените парламентарни избори 2016-та година. За мене е поважно што граѓаните на Република Македонија не дозволија повторно да бидат излажани од страна на овој политичар и од страна на таа политичка гарнитура, нагласи Мицкоски.

Мицкоски додаде дека тој е свесен за целокупната романтична порака која што ја презентираа преку сите оние обиди за поткревање на очекувања кај граѓаните дека само што не им пошло од рака, но сега се ќе завршат што ветиле.

-Но за среќа граѓаните ја препознаа вистинската порака, ја препознаа вистината и дадоа доверба на кандидат за претседател од страна на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова, рече Мицкоски.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...