Мицкоски: ВМРО ДПМНЕ е консолидирано и обединето

ВМРО растеше континуирано заедно со народот ги учеше лекциите и т.н. и денеска можам да кажам дека ВМРО ДПМНЕ е повторно политичка партија број 1 со убедлива предност пред СДСМ обединето и сплотено кажа претседателот Мицкоски во вечерашната емисија „Отворено“ на Телевизија Алфа.

Имено, претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски истакна дека голем дел и од препознатливите ликови на ВМРО ДПМНЕ се активни на терен и работат и потенцираше дека нема поголемо задоволство за лидер на политичка партија кога ги гледа луѓето како вредно работат , и веруваат во идејата во ВМРО ДПМНЕ и веруваат во Македонија.

– Јас сум презадоволен и од месните комитети и од општинските комитети, потоа од Унијата на жени, Унијата на млади сили и Унијата на ветерани, од пратениците, од останатите функционери во партијата , комисиите и т.н. . Буквално направивме инвазија во Република Македонија ја проширивме идејата за една нова поинаква држава каква што сакаме да ја градиме кажа Мицкоски.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...