Мицкоски: Таблите со сменетото име на институциите се доказ за срамот нанесен од Заев

Слика на капитулацијата на оваа влада, на срамот кој и го нанесоа на државата и нацијата се сменетите табли на институции, како и на владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизија Алфа.

-Денес тоа е секојдневие и тешка болна реалност за граѓаните, за Република Македонија. Ние сме луѓе горди на идентитетот, државата. Ние кога сме опозиција не може да се колнеме во најмилото, татковината дека нема да тргуваме со идентитетот, а потоа да се дојде до фотеља да правиме правиме се. Не, јас не можам така да постапувам, не јас не можам да бидам таков нечесен политичар, рече Мицкоски.

Тој рече дека има два начина да ја смениме реалноста потребни се два предуслови, 80 пратеници во Собранието и Бадентер.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...