Мицкоски: Силјановска одамна била дел од Европа, а Пендаровски самиот си признава дека е ист како Заев

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во своето вечерашно гостување на телевизија Алфа истакна дека Силјановска одамна била дел од Европа, а Пендаровски самиот си признава дека е ист како Заев.

-Кога велат гласате за Стево Пендаровски и не гласајте за Гордана Силјановска, наводно они оделе напред ние сме оделе назад и сега како ќе одиме напред кога овој кој што вели 102,5 % е ист како Зоран Заев. По примерот живи луѓе ќе јадеме, по кој принцип ќе одиме напред, по принципот евро за вице, таков напред јас одбивам. И не само јас, гледам дека тоа се случува и масовно во Република Македонија луѓето немаат доверба во овие луѓе.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...