Мицкоски: Не може да биде изговор распродавањето на идентитетот за неработата на другите министерства на владата

Работеа на тргување со идентитетот неколкумина луѓе, што правеа целиот овој останат дел од Владата, ова вечерва во „Отвореното студио“ на Алфа го праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

-Тие го преспаа овој цел период? Што работел на пример министерот за транспорт и врски? Освен што го потпиша оној анекс договор со дополнителни стотици милиони евра за автопатот Кичево- Охрид? Што правеле министерот за економија, за труд и социјална политика? Вице премиерот за економија, сите оние директори, еве нека ни кажат што правеле? Овие две години значи ги преспале, потенцира Мицкоски.

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...