Мицкоски на средба со жителите во Чашка: Време е народот да биде најгласен!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во посета на општина Чашка каде се сретна со жителите од ова населено место.

-Чашка го живее тешкото време на Заевизмот. Ова место буквално е заборавено и на маргините на интересот на власта на Заев кои за да буде уште поболна реалноста, на скапите спотови се фали дека одиме напред и блескаме. Тука во Чашка беа и измамените земјоделци, работници кои не ја добиваат платата од 500 евра која ја ветуваше Заев, невработените кои сеуште чекаат работа, ама инвестиции нема. Помина времето кога можеше народот да биде излажан, затоа време е за правда за Македонија, време е народот да биде најгласен!, стои во статусот на Мицкоски.

 

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...