Мицкоски: Кариерата на Пендаровски започнува во полицијата кога ги тепаа граѓаните во деведесеттите

Во вечерашната емисија на Телевизија Алфа гостуваше претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски кој кажа дека кариерата на Пендаровски започнува во полицијата кога ги тепаа граѓаните во деведесеттите.

– Неговата кариера започнува од кабинетот на оној директор на Бирото за јавна безбедност кој што не се штедеше да примени кога требало сериозно брутално насилство врз граѓаните на Македонија без разлика на етничката припадност истакна Мицкоски.

Тој наведе дека станува збор за Тетовските, Гостиварските и настаните во Ѓорче Петров и Бит Пазар. Мицкоски кажа дека од тогаш па до денес Пендаровски има сериозна полициска кариера.

Мицкоски кажа дека Пендаровски во два три наврати поданички се однесувал во кабинетите на поранешните претседатели на Република Македонија со обид да направи некаква политичка кариера за денеска да бара повторно мандат.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...