Мицкоски: Како ќе одиме напред кога Заев и Стево се истите кои ветуваа, а ништо не исполнија

На Алфа телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ истакна дека ние не можеме да одиме напред, оној кој што вели дека 102,5% е ист како Зоран Заев по принципот на Мирчо свињарникот, живи луѓе ќе јадеме, по принципот евро за Вице не може да се одиме напред.

Мицкоски вели дека тој одбива на „таков напред“, а тоа се случува и масовно во Република Македонија затоа што граѓаните одбиваат, немаат доверба во овие луѓе.

-Што не ветија, а не исполнија, тргнете од ветувањата кон земјоделците, преку 10.000 километри поминавме низ Македонија знаеме точно што се случува поинавме од Ресен од оние луѓе кои што ги сечат јаболката, затоа што 1 денар е кило јаболка, за сливите во Малешевијата, праските во Росаман, немаме еден човек кој е задоволен, вели Мицкоски.

Тој исто така истакна дека министер со подновени патики од Дубаи одлучи во последен момент одлучи да им даде субвенции на луѓето за да тргува со нивниот глас.

Мицкоски посочи дека ако три дена пред избори им се дадат субвенции на луѓето, власта мисли дека луѓето ќе гласаат за нив, но тоа е манипулација.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...