Мицкоски: Иванов чесно си ја вршеше функцијата претседател

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во своето гостување на Алфа телевизија одговори на нападите кон Иванов од страна на Пендаровски, посочувајќи дека претседателот Ѓорѓе Иванов во своите два мандати чесно ја вршеше својата функција. Тој истакна дека господинот Иванов изминативе 10 години ја потврди својата чесност, честитост и немаше ниту една афера поврзана со неговото име.

-Апсолутно господинот Иванов изминативе 10 години ја потврди својата чесност, четитос, нема ниту една афера поврзана со неговото име. Напротив кога требало секогаш бил заштитник на националните и државните интереси и е бескомпромисен борец исто така. Така што мислам дека господинот Стево Пендаровски големиот број грешки кои ги направи во оваа кампања, но и изминатиот период ќе ги види и ќе се соочи многу скоро во недела за два дена од денеска, вели Мицкоски.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...