Со исплатата на субвенциите за тутунопроизводителите неколку дена пред изборите, власта се обидува да купи гласови

Соопштение до јавноста, реакција на изјава на Хари Локвенец

Тутунарите конечно ги добија заслужените субвенции од државата за макотрпната работа бидејќи власта конечно одлучи да не ги краде сите пари туку да одвои дел кој што им следи на земјоделците.

Со исплатата на субвенциите за тутунопроизводителите само неколку дена пред изборите, власта се обидува да купи гласови и со тоа да ги надомести загубените гласови поради погубните политики изминативе 2 и половина години.

Љупчо Николовски ги потценува тутунарите мислејќи дека нивното достоинство е исто како достоинството на Заев. Тутунарите како и сите граѓани во Македонија веќе се определија и нивниот глас не може да биде купен. Тутунарите се определија за чесност и достоинство, за Гордана Сиљановска Давкова и правда за Македонија.

Ваквото подмолно однесување на власта, уцените, заканите и притисоците нема да поминат. Народот нема повеќе доверба во оваа криминална и одродена власт, нема доверба во аболицираниот Зоран Заев и другата страна паричка, Хилтон кандидатот Стево Пендаровски. На 21 април и 5 мај граѓаните ќе кажат не за  Стево Пендаровски, не за Зоран Заев и не за погубните политики на СДСМ, ќе ги испратат овие ременисценти од мрачната транзицијата, во политичка пензија.

По извесниот пораз за СДСМ на претседателските избори секој еден кој се огрешил пред законите за време на предизборната кампања и изминатите две и половина години ќе одговара. А ќе одговараат и сите оние кои сега го амнестираат криминалот. Граѓаните се одзваа на повикот на татковината, правдата во Македонија доаѓа!

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...