Мицкоски: Неправда е кога знаете дека терористи кои одземаа 5 животи се на слобода и дека власта и Заев правеа политика од тоа

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, се огласи по повод 7-годишнината од монструозното убиство кај Смилковското езеро.

-Неправда е, и таа боли и пече, кога знаете дека терористи кои одземаа 5 животи се на слобода, и дека власта и Заев правеа политика од тоа. Неправда е да ветувате на родителите дека ќе го расветлите случајот, а да ги ослободите обвинетите и да го заборавите ветеното. Неправда е кога знаете дека ладнокрвни убијци на деца слободно се шетаат. Седум долги години од трагичната случка. Слава им на починатите. Да не се повтори, напиша Мицкоски на својот Фејсбук профил.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...