Продолжуваат теренските посети на ВМРО-ДПМНЕ, потпретседателот Мисајловски оствари средби во Општина Бутел

Теренските посети на членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат и овој викенд. Денес тим предводен од потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски беше во посета на Општина Бутел каде што оствари средби со жителите на населените места Бутел и Радишани.

Во Бутел граѓаните се пожалија на лошите економски политики кои ги спроведуваат владата на СДСМ и Зоран Заев, потенцирајќи дека нема ништо од она што го ветуваа за време на предизборниот период на предвремените парламентарни избори.

Тие се  револтирани и разочарани бидејќи нема ниту реализација на инфраструктурните проекти,  предизборните ветувања останаа мртво слово на хартија, нема никакви инвестиции, нема ни нови работни места. Тие велат дека зголемувањето на трошоците за живот откако СДСМ е на власт го прави нивниот живот се потежок.

Во Радишани членовите на ИК на ВМРО-ДПМНЕ беа во посета на Манастирот „Св. Наум Охридски“ како и на отворање на нов месен комитет.  При  средбите со жителите на Радишани беше заклучено дека состојбата и тука секојдневно се влошува откако на власт е СДСМ.

Жителите се заборавени од власта, ништо од ветеното не е реализирано. И тука власта нема ништо направено за на овие граѓани да им ја подобри економската состојба, но и состојбите во здравството и образованието.  Тие надеж гледаат во брзи предвремени парламентарни избори, веднаш после претседателските, за конечно да завршат неправдите во нивната општина.

Поврзани вести

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...