За Пендаровски и за Заев  не  постои ниту Устав, ниту закон

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

За Пендаровски и за Заев  не  постои ниту устав, ниту закон, ниту право, ниту правдина.

Случајот 27-ми април, е политички монтиран процес, против сите неистомисленици на Зоран Заев. Според изреченото во пресудата нема ниту еден аргумент и доказ за делото за кое се товарат сега осудените.

Македонија е единствената држава во Европа во која во 21 век во затворите има политички затвореници, луѓе кои имаат различни политички ставови со Зоран Заев.

Злото наречено СДСМ мора што побргу да си замине. Со победа на Гордана Силјановска Давкова,  ќе биде почеток на рушење на заевизмот и мотив за распишување на предвремени парламентарни избори.

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...
Најгоре