Јанушев од Велес: Македонија ќе ја вратиме на вистинскиот пат

Генералникот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев ги посети населените места Раштани, Оризари и Башино Село во велешко. Од овде граѓаните посочија дека власта предводена од СДСМ нема реализирано ниту едно ветување и нема ништо направено за нивниот регион.

– Македонија ќе ја вратиме на вистинскиот пат. Сплотени, сите заедно, до нова победа на претстојните претседателски избори, затоа што Македонија тоа го заслужува, порача Јанушев од велешко

Лошата состојба во државата ја чуствуваат и граѓаните на Крушево. Од Крушево граѓаните порачаа дека се поголем број на граѓани се иселуваат, бидејќи нема нови инвестиции, нема отварање на нови работни места.

Членовите на Извршниот  комитет на ВМРО-ДПМНЕ денеска се сретнаа и со жителите на Делчево и населените места Габрово и Звегор. Граѓаните се пожалија дека оваа влада предводена од СДСМ нема направено ништо за овој регион, и се целосно заборавени.

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...