Василевска до Мираковска: Работите по диктат, а не во интерес на граѓаните

Вие како политичка опција не ги застапувате интересите на македонските граѓани или волјата на македонските граѓани, туку работите по диктат или по одредени други насоки кои не се од интерес на зачувување на државотворниот карактер на Република Македонија и порача Иванка Василевска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ на пратеничката Соња Мираковски од СДСМ, во денешната емисија Само вистина на Канал 5.

Василевска смета дека целиот референдумски ден поминал со низа нерегуларност и неправилност, со уцени, закани, телефонски повици и гласање на секој три секунди од страна на СДСМ, што претставува грубо кршење на демократијата и демократските процеси за кои секоја политичка партија треба да се стреми и да ги почитува.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...