Јовановски до Заев: Немој пратениците да ги туркате онаму кај што не треба

Пратеникот Крсто Јовановски при една прилика на говорот на Заев реплицираше при заседавањеto на Седницата во Собрание на Република Македонија.

Господине Заев, не мислев да станувам да одговарам, но станав да ви кажам уште еднаш најучтиво најчовечки од дното на душата немој пратениците да ги туркате онаму кај што не треба. Седнете со господинот Мицкоски разговарајте и донесете вистинско решение, нагласи Јовановски.

Јовановски истакна дека пратениците имаат заклетва дадено во Собранието. Дека секое друго убедување на Заев не води кон добро и да размисли добро за постапките, бидејќи тој ја водел сам целата постапка.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...