Заев да престане да ги краде парите на граѓаните и да ги распродава националните интереси

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Господине Заев, престанете да ги крадете парите на граѓаните и да ги распродавате националните интереси.

Само така ќе покажете дека сте загрижени за иднината на Македонија и македонскиот народ.

Врхушката на власт се обидува преку бледи партиски соопштенија да ја покрие трагедијата што се случува во Република Македонија.

Ниту едно соопштение не може да ја сокрие неспособноста на владата на Заев и СДСМ.

Доколку имаше трошка вистина во тоа што го говори Заев, немаше да се обиде да ги манипулира граѓаните со непрецизно и двосмислено прашање кое што е спротивно на Законот за референдум и Уставот на Република Македонија.

Доколку Заев беше убеден дека постигна добар договор со Грција, тогаш само договорот ќе беше ставен во референдумското прашање и народот ќе го кажеше своето мислење за него.

СДСМ со капитулантскиот договор ја зароби државата. За најважното прашање од кое зависи македонскиот идентитет, историја, традиција и култура, не беше консултирана опозицијата. СДСМ ја погреба демократијата во Македонија.

Народот ќе го победи ова зло олицетворено во Зоран Заев и врхушката на СДСМ. Македонија ќе победи.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...