Власта на Заев ја осиромаши државата и се поигра со честа на граѓаните

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ

Република Македонија иднина со аболицирани политичари нема.

Власта на СДСМ е преполна со криминал и хедонизам.

Така СДСМ Македонија нема да ја однесе во ЕУ и НАТО. Зоран Заев донесе само штетен договор за Македонија каде без тронка срам ги распродаде националните и државните интереси.

Република Македонија СДСМ ја остави без минато и историја.

Власта на Заев ја осиромаши државата и се поигра со честа на граѓаните.

Со Заев и СДСМ нема иднина за Република Македонија. Заев и СДСМ мора да си заминат, единствено така Македонија ќе победи.

 

  Со почит,
Центар за комуникации на ВМРО-ДПМНЕ

Поврзани вести

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ,Христијан Мицкоски оствари средба со Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, г. Јоханес Хан

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ проф-др Христијан Мицкоски денес оствари средба со...