Разрешувањето на Боро Стојчев е димна завеса за вистинсксите криминали и нивните извршители кои се наоѓаат во врвот на власта

Разрешувањето на Боро Стојчев е димна завеса за вистинсксите криминали и нивните извршители кои се наоѓаат во врвот на власта.

СДСМ е партија, водена од Зоран Заев – човек за кој постои снимен видео материјал како бара мито од 200.000 евра, за да заврши работа, која со закон е должен да ја изврши.

СДСМ стана синоним за криминал, злоупотреба на власта и корупција. Врвот на картелот е носител на целиот криминал и коруптивно однесување во државата.

Доколку СДСМ навистина се бори против криминалот, тогаш треба да поведе истраги за криминалните тендери во РЕК Битола каде камиони со трумички таблици кои се поврзуваат со кланот Заеви го врши транспортот, да даде одговор како фирмите на Анѓушев кога истиот е Вицепремиер добија тендер во висина од 2.6 милиони евра од државанат АД ЕЛЕМ, граѓаните очекуваат истраги и за сомнителниот милионски тендер за набавка на 40 возила за потребите на МВР. Ова се вистинските криминали за кои јавноста очекува одговори и истраги. Се друго е замачкување очи.

СДСМ повеќе од година дена покажа дека нема капацитет да се справи со вистинскиот криминал кој се наоѓа во нивните редови. СДСМ ја зароби државата и правосудниот систем. Оваа недоследно применување на законите мора да запре. Одговорност мора да има за сите кои го прекршиле законот.

Поврзани вести

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе иницијатива да се достави Законот за ратификација на Северно-атланскиот договор и на Пристапниот протокол за членството на Грција и Турција во Северно-атланската Алијанса (НАТО)

Интегрален текст од изјава за медиуми – Никола Мицевски, координатор на  ВМРО-ДПМНЕ во Собранието...

Мицкоски: Аферата Кеш го уклучува алармот за борба против криминалот, ќе поднесеме Закон за потекло на имот на политичари, бараме итна истрага за делувањето на обвинители и судии

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Мицкоски до просветните работници: Заев не ја зголемува вашата плата, туку ви одзема од вашата плата која ви е гарантирана со закон и колективниот договор во образованието

Интегрален текст од видео обраќање на Христијан Мицкоски, Претседател на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани наставници и...

Арсовски: Цели 5 месеци Русковска, Јовевски, Заев си играат со интелигенцијата на граѓаните и се обидуваат да го прикријат најголемиот криминален скандал во Македонија

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Димче Арсовски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани,...

Кирков: Негрижата и масакрот на било кое животно користејќи дури и единици на Армијата на Република Македонија е само одлика на владеењето на Влада кон заштитата на животинскиот свет

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Стефан Кирков Почитувани, Пред само 3...