Криминал

Извештајот на Европската комисија потврдува дека со власта на Заев, Македонија тоне во корупција и криминал

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Александар Нацев Почитувани, Со власта на Заев Македонија тоне во корупција и криминал и тоа не го кажуваат само ВМРО-ДПМНЕ и граѓаните, туку истото го нотира Европската комисија и релевантните меѓународни извори. Во извештајот на Комисијата јасно е посочено дека Корупцијата е присутна во многу области и […]

Тагови: , , ,

Прочитај повеќе

Законите не важат за СДСМ, Заев по втор пат е амнестиран политичар за очигледен криминал

Интегрален текст од прес конференција за медиуми на Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ Почитувани, Зоран Заев од пред малку е по втор пат амнестиран политичар за очигледен криминал! Зоран Заев повторно избега од соочување со правдата и со одговорност за криминално однесување. Ослободителната судска пресуда за „Поткуп“ не изненади никого. Jавностa е свесна како работи судството […]

Тагови: , , , , , , , , ,

Прочитај повеќе

Најгоре