Соопштенија

Мицкоски: Да излеземе сите заедно и да го поразиме Заевизмот кој не влече на дното

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес е во посета на Општина Битола  каде што оствари средба со жителите на населбата Јени Мале и битолско Оризари. Мицкоски на средбата во Јени Мале посочи дека државата се наоѓа пред одлука за тоа  каква Македонија сакаме и каква Македонија ќе ја оставиме на идните генерации. […]

Прочитај повеќе

Или ќе продолжи Заевизмот и криминалот и нечесноста која тој ја носи, или ќе се спротивставиме и ќе покажеме дека може поинаку

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска оствари средба со граѓаните и членовите на Општинскиот комите на ВМРО-ДПМНЕ Кичево. Пред присутните Мицкоски истакна дека граѓаните се соочуваат со големи неправди и криминал кои што го прави Зоран Заев и владата на СДСМ. Односно како што рече тој ќе поминат многу години и ќе […]

Прочитај повеќе

Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал, политички прогон и неправди

Соопштение до јавноста Република Македонија со СДСМ на власт стана земја на сиромаштија, криминал,  политички прогон и неправди.  За да ги покрие своите криминали но и неспособноста да донесе подобар стандард за граѓаните, власта почна да креира црно сценарио на поделби и прогони. Политичкиот прогон во земјава стана секојдневие. Тие кои први го кренаа гласот […]

Прочитај повеќе

Граѓаните земаат помала просечна плата и тоа помала за 1.200 денари

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ Криминалната власт на СДСМ и Зоран Заев ја уништи македонската економија и им донесе сиромаштија на македонските граѓани.Просечната плата, наместо да расте, се намалува. Граѓаните земаат помала просечна плата и тоа помала за 1.200 денари. Според податоците на ДЗС просечната месечна исплатена нето-плата по вработен, во […]

Прочитај повеќе

Политичките затвореници не се одлика на една демократска држава, аспирант за членство во ЕУ

Соопштение до јавноста Македонското судство го допре дното пресликувајќи ги двојните аршини, непринципиелноста и неморалноста на Зоран Заев и Стево Пендаровски. Политичкиот прогон стана пракса за справување со политичките противници на заевизмот. Оние кои први го крена гласот против неговите погубни политики беа првите жртви на заевизмот. Срамен е фактот што повратниците од војните на […]

Прочитај повеќе

Стево Пендаровски е ист како неговиот партиски шеф Зоран Заев

Соопштение до јавноста Стево Пендаровски е ист како неговиот партиски шеф Зоран Заев.  Пендаровски како Заев молчи за искажаните лажни ветувања за продажбата на блиндираниот мерцедес.  Неговата партија ветуваше нови возила за Брза помош кои ќе се набават од продажбата на мерцедесот, а сега во него ги возат сите високи гости во Македонија и земаат […]

Прочитај повеќе

Мицкоски заедно со Силјановска Давкова,  во Брисел остварија средба Едвард Кукан и Маријана Петир

Соопштение до јавноста Почитувани, Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денес (20 март 2019-та година) заедно со кандидатот за претседател на Република Македонија Гордана Силјановска Давкова,  во Брисел остварија средба со европратеникот и известувач во Европскиот Парламент за Република Македонија Едвард Кукан и со европратеничката Маријана Петир. На средбата од страна на претседателот Мицкоски беше посочено дека […]

Прочитај повеќе

Земјоделците го почувствуваа „Животот“ кој го ветуваше и донесе СДСМ

Соопштение до јавноста – реакција на соопштението на СДСМ СДСМ преку своите бледи соопштенија се обидуваат да ги манипулираат граѓаните, дека во Македонија тече мед и млеко. Земјоделците го почувствуваа „Животот“ кој го ветуваше и донесе СДСМ. Земјоделците почувствуваа што значи, нивниот труд да не биде вреднуван од Владата, откупните цени да бидат ниски и […]

Прочитај повеќе

СДСМ зацрнува судбини на цели семејства

Соопштение до јавноста Власта две години ги гази и узурпира, правото, законите и институциите. Зоран Заев и Стево Пендаровски исплашени од се поизвесниот изборен пораз прибегнуваат кон монтирање на политички процеси. Стевче Јакимовски, како и Митко Чавков и останатите припадници на безбедносните сили и граѓани патриоти се жртви на политички монтирани случаи. СДСМ како на […]

Прочитај повеќе

Мицкоски и Силјановска Давкова денес и утре ќе престојуваат во посета на Брисел седиштето на Европската Унија

Соопштение до јавноста Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ г. Христијан Мицкоски и кандидатот за претседателка на Република Македонија поддржана од ВМРО-ДПМНЕ г-ѓа. Гордана Силјановска Давкова денес и утре ќе престојуваат во посета на Брисел седиштето на Европската Унија. Во рамките на посетата ќе земат учество на политичкото Собрание на Европската Народна Партија каде членуваат најголемите сестрински десничарски […]

Прочитај повеќе